Kołobrzeg w marcu

Morze Bałtyckie kojarzy się przede wszystkim z latem, plażą i opalaniem. Okazuje się jednak, że Kołobrzeg w marcu to także wspaniałe miejsce na wypoczynek. Zobacz, jak można spędzić czas nad polskim morzem i jakie są zalety takiego miejsca na przełomie zimy i wiosny. Szczególnie dla osób w wieku 50 plus.

Kołobrzeg w marcu jest mniej zatłoczony

Temperatura w marcu jest jeszcze zbyt niska by z dziećmi bawić się w piasku na plaży. Jest to także tak zwany sezon niski. W wielu nadmorskich miejscowościach większość atrakcji, pensjonatów, hoteli, restauracji jest nieczynna.

Inna sytuacja jest w Kołobrzegu, który jest większym miastem a w dodatku kurortem sanatoryjnym. Tutaj nawet w marcu czynnych jest wiele barów, kawiarni i restauracji. Otwarte są sklepy, muzea i większość atrakcji turystycznych. Można się nawet wybrać na rejs statkiem wycieczkowym.
Jeżeli do tego traficie, tak jak my w okienko z dobrą pogodą, to wygrywacie.

Oczywiście nie kwitnie tutaj życie rozrywkowe jak w lipcu i sierpniu. Nam jednak do tego ani nie jest tęskno, ani nie mamy zbytnio siły na szaleństwa. Długi spacer plażą, nawet przy dość silnym i zimnym wietrze? A i owszem. Szczególnie że szeroka i ubita o tej porze roku kołobrzeska plaża, nie utrudnia poruszania się.

Pamiętajcie o odpowiednim ubraniu i o tym, że nie ma tutaj żadnych ławek.

Umiarkowane ceny nawet w Kołobrzegu

Z uwagi na zdecydowanie mniejszy ruch, ceny usług są dużo niższe niż w szczycie sezonu. My wykorzystaliśmy właśnie taką promocję. W tak zwanym sezonie wysokim nie byłoby nas raczej stać na pobyt w spa o takim standardzie.

Doba ze śniadaniem, obiadokolacją i dostępem do basenu i saun w obiekcie, w którym mieszkaliśmy, latem kosztuje ponad 700 złotych za dwie osoby. W marcu koszt nie był nawet połową tej kwoty.
Oczywiście na ryby czy gofry nie ma aż takiej zniżki. Przy niższym popycie jednak właściciele punktów gastronomicznych muszą lekko przystopować z cenami.
Wielką zaletą jest też to, że nie trzeba czekać w kolejkach mimo, że otwartych lokali jest dużo mniej niż w sezonie.

Piękne krajobrazy w Kołobrzegu i okolicy

Kiedy byliśmy w marcu w Kołobrzegu, mimo dużo większej ilości ludzi niż w Ustroniu Morskim w analogicznym okresie, nikt nam niczego nie zasłaniał. To nie były takie tłumy, jakie bywają tutaj latem. Dzień jest już troszkę dłuższy, budzi się przyroda, mewy krzyczą na całego. Słońce przygrzewa coraz bardziej i dlatego spacer plażą mimo wiatru może być bardzo przyjemny.

Ekopark Wschodni

Kiedy wybierzecie się na dłuższy spacer plażą w kierunku Podczela, traficie do Ekoparku Wschodniego. Powstał w 2006 roku, a jego celem jest przede wszystkim ochrona i zachowanie różnorodności biologicznej terenów nadmorskich oraz stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców i turystów. Zobaczycie tutaj m.in. bagna, torfowiska, lasy i łąki oraz wiele gatunków roślin i zwierząt.

Spotkać możecie tutaj między innymi ptaki takiej jak: zimorodek, błotniak stawowy, mewa śmieszka, żuraw czy kaczka krzyżówka.
To znakomite miejsce na wycieczki, spacery i przejażdżki rowerem.
Przygotowano tutaj również punkty widokowe oraz specjalną kładkę, z których można obserwować rośliny i zwierzęta.
Marzec to znakomity czas aby oglądać budzącą się do życia przyrodę.

Kołobrzegu w marcu – co można zobaczyć

Kołobrzeg ze względu na swoją specyfikę, nigdy nie jest opustoszałym miastem. Zawsze znajdziecie tutaj otwarte turystyczne miejsca, do których możecie się przespacerować po to by spędzić tam czas.
Jeżeli chodzi o spacery to oczywiście najważniejsze miejsce to plaża, Skwer Szymańskiego, port i molo, na które wstęp w letnich miesiącach jest płatny.

Jeżeli ktoś lubi zwiedzanie albo pogoda akurat nie dopisuje to Kołobrzeg ma do zaoferowanie kilka ciekawych miejsc. To przede wszystkim latarnia w porcie, Muzeum Oręża Polskiego oraz Katedra pw. św. Piotra i Pawła.
Linki do tych atrakcji znajdziecie na końcu materiału.

Mariany czyli szukaj mew

Wrocław ma krasnale, Zielona Góra Bachusy a w Kołobrzegu znajdziecie Mariany. Z uwagi na bardzo dużą ilość mew, które krążą nad miastem i plażą, to właśnie ich małe pomniki rozsypane są po okolicy. Znajdziecie Mariana przy molo, w centrum i na spacerowym skwerze.

Kołobrzeg w marcu – samo zdrowie

Kołobrzeg jest miejscowością uzdrowiskową i to nie bez powodu. Być może trudno to sobie wyobrazić, ale woda w Bałtyku ma wiele leczniczych właściwości. Jest bogata w jod, sole mineralne, aerosole morskie i mikroelementy. Kąpiele w wodzie morskiej i wdychanie morskiego powietrza mają pozytywny wpływ na organizm, a w szczególności na układ oddechowy, skórę i układ nerwowy.

W Kołobrzegu znajduje się również kilka źródeł wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Wody te zawierają różne pierwiastki, takie jak siarka, jod, brom i wapń, które mają korzystny wpływ na organizm.
Z tego powodu do Kołobrzegu powinny przyjeżdżać osoby, które mają problemy z układem oddechowym, krążeniem, z przemianą materii i alergiami.

Kołobrzeg właśnie w marcu jest szczególnie odpowiednim miejscem dla zmęczonego organizmu. Spacer brzegiem Morza Bałtyckiego, kiedy wieje silny wiatr jest nieoceniony dla naszego układu oddechowego. O tej porze roku również zawartość jodu w powietrzu jest większa niż latem.

Przydatne linki:
Latarnia Morska w Kołobrzegu
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu
Bazylika w Kołobrzegu

strona główna —>