Czy Łeba w maju to dobry pomysł? My zajrzeliśmy tutaj podczas tak zwanego długiego weekendu, który zaczął się w 2023 już na końcu kwietnia. Pogoda nie rozpieszczała temperaturą i wiało, jak to nad morzem, ale nie żałujemy tego wypadu. Dowiedz się, dlaczego warto tu przyjechać.
Miasto dla turystów
Łeba to miasto na Wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim. Na co dzień mieszka tutaj niespełna 4 tysiące osób. Latem liczba osób przebywających w mieście wzrasta kilkukrotnie. Przede wszystkim z powodu położenia nad morzem i plaży, ale także dlatego, że w Łebie znaleźć można wiele innych atrakcji.
Poza tym miasto posiada ogromną bazę noclegową i gastronomiczną. Uważać trzeba jednak bo na początku maja oferta ta jest bardzo ograniczona.
Atrakcje dla turystów w Łebie
Niezaprzeczalnie największą atrakcją Łeby jest plaża. Bardzo szeroka z jasnym, drobnym piaskiem. W maju w miarę pusta. Zdecydowanie inaczej niż np. w Kołobrzegu w marcu.
O naszym marcowym wypadzie do Kołobrzegu przeczytacie Tutaj–>
Jeżeli zasłonicie się przed wiatrem, to można sobie nos spalić lepiej niż latem. Wiemy coś o tym 🙂
Osoby które lubią maszerować, bez wątpienia powinny plażą przejść do kolejnej atrakcji jaką są Ruchome Wydmy. To raczej atrakcja dla sprawnych osób. Mniej sprawni mogą skorzystać z usług transportowych od strony miasta (ul. Do Rąbki w bok od ul. Turystycznej).
Wśród atrakcji jakie oferuje Łeba w maju warto wymienić Dmuchany Park Rozrywki Fundlandia, Port Morski Łeba, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Motyli oraz atrakcje na świeżym powietrzu w Discovery Park. Większość tych miejsc czynna jest cały rok albo otwierana jest właśnie na początku maju.
Poza tym warto wyjechać poza miasto i odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Latarnię Morską Stilo.
Łeba w maju – gastronomia i noclegi
Jeżeli wybieracie się do Łeby w maju, to musicie brać pod uwagę fakt, że wiele miejsc będzie zamkniętych i to nawet w centrum turystycznego miasta. Czynne są przede wszystkim sklepy, apteki, kilka popularnych dyskontów.
Sercem gastronomicznej Łeby są ulice Nadmorska, EuroVelo 10 i Kościuszki. Tutaj z łatwością znajdziecie czynne lokale, choć ze względu na ich ilość trzeba się liczyć z tłokiem.
Nie w każdym miejscu zatłoczenie będzie oznaczało dobrą kuchnię. Nasz krótki pobyt nie pozwolił nam wyłonić jakichś faworytów, ale z czystym sumieniem polecić możemy obiad w restauracji Checz na ul. Nadmorskiej oraz gofry w cukierence na deptaku (ul. Kościuszki).
Baza noclegowa, podobnie jak gastronomia nie jest czynna nawet na pół gwizdka. Tym bardziej że trudno znaleźć w mieście szeregi dużych hoteli, jakie spotkacie np. w Kołobrzegu. Jednak jest tutaj tak dużo obiektów, że znajdziecie coś zgodnego z waszymi oczekiwaniami. Wystarczy pomyśleć o noclegu wystarczająco wcześnie.